butwkocie.pl

butwkocie.pl

Rasy kotow – kot rosyjski niebieski

Rasy kotow -  kot rosyjski niebieski

Niewiele wiadomo na temat prawdziwych początków rosyjskiej Blue Cat. Niektórzy uważają, że rosyjskie Blues to naturalna rasa pochodząca z Wysp Archanioła w północnej Rosji. Uważa się, że rosyjskie Blues sprowadzono do Anglii i północnej Europy w 1860. Wiadomo jednak, że rosyjscy Blues po raz pierwszy zostały pokazane w Crystal Palace w Anglii w 1875 roku w konkursie, ale nie zostały uznane jako odrębna klasa kota aż 1912. Chociaż rosyjskie Blues zostały sprowadzone do Ameryki na początku 1900, zainteresowanie w rasie nie rozwinął dopiero po II wojnie światowej.

Rasy kotow -  kot rosyjski niebieski

Rosyjski Blues mają uderzające zielone oczy i wyrażenie, które sprawia, że ??wyglądają tak, jakby zostały one zawsze uśmiechnięty. Mają solidną ciemnozielone, niebieski płaszcz, który jest krótki i gruby i czuje się jedwabista. W rzeczywistości, to jest ten legendarny jedwabistość, który spowodował rosyjskie Blues można polować na futra w jednym punkcie. Niektóre rosyjskie Blues rodzą się z „paskami duchów”, które więdną od dorosłości.

Rasy kotow -  kot rosyjski niebieski

Ich sierść nie wymaga wiele pielęgnacji, choć rosyjskie Blues korzystają są utrzymywane przez ich ludzkich towarzyszy. Opisywany jako nieśmiały (zwłaszcza przy obcych), rosyjski Blues są nadal doskonałe zwierzęta domowe, zwłaszcza dla osób i rodzin z intensywnym stylem życia. Rosyjski Blues nie potrzebują lub pragną dużo kontaktu z ludźmi i są w stanie bawić się godzinami na raz. Jednak są one czuły i lojalny wobec swoich rodzin. W rzeczywistości rosyjskie Blues zostały opisane jako wrażliwe na ich rodziny i postaram się rozjaśnić nastrój domu bawiąc ludzi wokół, jeśli to konieczne. Są dobre z dziećmi i innych zwierząt domowych zdejmowanie humusu milicz, ale nie przestraszyć łatwo i wolą być delikatnie obsłużyć. Rosyjski Blues mają skłonność do otyłości, więc ważne jest, aby kontrolować swoją dietę.

Artykuł dzięki: