butwkocie.pl

butwkocie.pl

Jak oczyscic kotu rane

Myślę, że mój kot został w walce. Widziałem trochę śladów parcha ale wszystko wyglądało w porządku. Nagle kilka tygodni później zauważyłem, że miał guzek, obrzęk po stronie biodrze. On zaczął kuleć i nie jest tak zwinny.

Obejrzałem ten guzek, istniało realne zgniły zapach, ale nie mogłem zobaczyć otwartą ranę, suszy się rany lub strup, więc wiedziałem, że będzie musiał odwiedzić weterynarzy ale będę uważnie śledzić na nim aż weterynarze otwarty jak to było poza godzinami pracy. Ciągle kontroli guza i przy tej okazji zobaczyłem coś, co wyglądało jak mały zaschniętą krwią, ale nie mógł zobaczyć, gdzie to było pochodzić. Mam trochę watę i ciepłą wodę i kąpała okolicy, ale wciąż nie może znaleźć żadnego otworu, gdzie ta krew pochodzi.

Ponownie następnego dnia rano, poszedłem do znaleźć kota od razu i nie on siedział na swoim ulubionym fotelu. Nie widziałem guzek wystaje, ale widział mokrej śliskiej skrawek futra. Przy bliższym zbadaniu było kilka małych otworów i krew wokół nich. Był to sam uczestniczy i musi dokonać otwór. Było jeszcze trochę ropa spowolnienie sączy się i nadal dość brzydki zapach.

Więc co mam teraz zrobić. Weterynarze nie są jeszcze otwarte. Pierwszą rzeczą było to wiedziałam, że muszę oczyścić ten obszar. Był to jednak jego czyszczenia jamy ustnej itp nie byłby bardzo czyste i mogłaby wprowadzić więcej infekcji. Więc jak miałam go wyczyścić. Tak, mogę dostać watę i użyć trochę ciepłej osolonej wody do czyszczenia powierzchni, ale był to najlepszy i prawy kierunek działania podjąć.

Później zrozumiałem, że muszę jak umyć i przepłukać ranę, aby usunąć wszelkie pozostałości ropa, brud i zanieczyszczenia. Włożyłem więc kota w wannie i potrzebował pomocy i kogoś, aby utrzymać go w wannie. Potem na szczęście, miałem starą strzykawkę do wstawienia płyn do ust z poprzedniej choroby, ale małą butelkę wody prawdopodobnie rade.
Artykuł dzięki: