butwkocie.pl

butwkocie.pl

Adoptuj

Adoptuj

Adoptuj

Wiele osób interesuje się malutkimi szczeniakami, ponieważ są one pocieszne i przede wszystkim można je jeszcze wiele nauczyć. To prawda, jednak rozmnażanie zwierząt powoduje, że jest ich coraz więcej, w dodatku stale porzucane przez właścicieli stają się zwierzętami bezdomnymi, co powoduje, że napełniają się nimi schroniska. Zamiast więc rozmnażać psiaki, warto zainteresować się ich adopcją ze schroniska. Co prawda nie będzie to malutki szczeniak, ponieważ szczeniaki wszyscy biorą, gdyż są małe i pocieszne, jednak większy pies również jest do wychowania, zaś jego przeżycia powodują, że będzie bardzo oddanym towarzyszem życia.

Zwierzęta a szczególnie psy potrafią za troskę i miłość odwdzięczyć się ogromnym oddaniem i wielką miłością, dlatego warto pomóc tym, które już są i cierpią w schroniskach. Dla nich bowiem schronisko to jak dla ludzi więzienie, tylko, że one tam trafiły dlatego, że właścicieli mieli nieodpowiedzialnych. Ludzie często kupują psy małe, ponieważ dziecko bardzo takiego psiaka chce albo sami postanowili, że go sobie wezmą, jednak, kiedy przychodzą wakacje, nagle się okazuje, że psiak jest zbędnym balastem, który nie wszędzie można zabrać i nie wiadomo co z nim zrobić, żeby pojechać na wakacje.

W efekcie tego wiele osób zwyczajnie porzuca zwierzęta, ponieważ już ich nie chcą. Dobrze jeszcze, jeśli tylko pies jest porzucony, ponieważ wiele osób nie tylko je porzuca, ale często przywiązuje psa do drzewa, by po prostu w męczarniach skonał. Dlatego zwierzę po takim przeżyciu, zaadoptowane i pielęgnowane z trosk ą, odwdzięczy się niewiarygodną miłością. Warto o tym pamiętać, szukając zwierzęcia dla siebie.

Artykuł dzięki: