butwkocie.pl

butwkocie.pl

Wolontariat w schronisku – jak sie odnalezc

Edward James ‚Jim’ Corbett urodził się 25 lipca 1875 roku, w Kumaon, że pięknym raju u podnóża Himalajów. Jego ojciec był Christopher Corbett postmaster miasta Naini Tal i Jim spędził dzieciństwo w otoczeniu pięknych dżungli i niebezpiecznych drapieżników. On zakochał się w lesie i jego zwierząt, a od najmłodszych lat wiedział, jak naśladować odgłosy zwierząt i śledzić zabójcze drapieżniki.

Choć znany jest jako konserwator i Big Game fotografa, faktyczne miejsce Jima Corbetta w historii jest jako jeden z najlepszych wielkich myśliwych kot kiedykolwiek żył ~ nie zrozumcie mnie źle tutaj ~ Jim Corbett był prawdziwym dżentelmenem i wielkim miłośnikiem zwierząt ~ nigdy nie zabił zwierzę, które nie było kłopotliwe. On uciekał się jedynie do usuwania tych niebezpiecznych ludożerców, które terroryzowały indyjskich wieśniaków wieku temu. Roaming swobodnie bez przeszkód tych śmiercionośnych zwierząt rządzi strach w indyjskiej dżungli w tym czasie w przeciwieństwie do ludzi prostych obawiać tych lasach nigdy nie doświadczył. Ludzie raczej umrzeć z głodu w swoich chatach, niż wybrać się na otwartej przestrzeni, gdzie tygrysy warknął i przebiegły lamparty leżał w oczekiwaniu.

W latach 1907 i 1938, Jim Corbett zginęło prawie tuzin ludożerców w Indiach – drapieżniki, którzy Szacuje się, że zginęło co najmniej 1500 osób podczas ich panowania terroru. Jim Corbett zawsze brał na najbardziej niebezpiecznych zwierząt – gdy wszyscy już zamknąć i cała nadzieja została utracona. On poluje samotnie i rutynowo przyszedł w ciągu pięciu do dziesięciu metrów od Man-Eater przed zabiciem go. Jego bystre zmysły pozwoliło mu prześcignąć najbardziej przebiegły z tych śmiercionośnych kotów, które obejmowały również Champawat Tigress (jego pierwszy kill – Man-Eating tygrysica był odpowiedzialny za więcej zwycięstw niż jakikolwiek inny ludojad w historii – 436), Panar Leopard (400 zabija znowu!), The Rudraprayag Leopard (chyba jeden z najbardziej przebiegły i śmiertelnej ludożerców wszech czasów, który żerował na hinduskich pielgrzymów tym regionie od ponad dziesięciu lat!), The Talla-Des Man-Eater The Man-Eater Mohan, The Man-Eater Thak i Chowgarh Tygrysy.
Artykuł dzięki: