butwkocie.pl

butwkocie.pl

Kiedy szczepic kota

Przyniesieniu do domu nowego kota oznacza, że ??jesteś teraz odpowiedzialny za zdrowie swojego nowego pupila. To ważne dla zdrowia Twojego kota jest uzyskać odpowiednie szczepienia z lekarzem weterynarii, aby utrzymać zdrowe kotów. Większość Zakładamy, że kot, ponieważ jest w stanie przetrwać w dziczy, nie potrzebuje pomocy medycznej, ale nie jest to prawdą. Istnieje wiele chorób, które mogą zainfekować kota, niezależnie od tego czy są one wewnątrz lub na zewnątrz ze zwierzętami. Zapewnienie kota z odpowiednimi szczepieniami może pomóc im uniknąć tych śmiertelnych chorób.

Jeden z najgroźniejszych chorób, które mogą być narażone na koci rodziny jest wścieklizny. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie nie uważają wścieklizny chorobą kot, ale to może być przekazane do kotów za pośrednictwem zakażonych zwierząt. Kot walczy z zarażonym zwierzęciem, takim jak szopa lub kojota czy jedzenia mięsa zakażonego zwierzęcia mogą zarazić wścieklizną. Jest to jedna z niewielu chorób, które mogą być przekazywane z kota na człowieka, dlatego bardzo weterynarze sugerują właściciele kotów uzyskać ich koty szczepione w celu ochrony zarówno właściciela i zdrowie zwierzęcia. Niezależnie od tego czy kot ma być wewnątrz lub na zewnątrz, to najlepiej, aby chronić siebie i swojego kota od tej strasznej i bolesnej choroby.

Wczesne szczepienie w wieku czyli szczepionki podane w ciągu pierwszych kilku tygodni oferują ochronę życia obejmować surowicę w celu ochrony przed grypą, kociego wirusa białaczki, kociego zakaźnego zapalenia jelit i kotów chlamydophilosis. Są to wszystkie paskudne infekcje, które mogą być przenoszone do innych kotów w domu i być śmiertelne dla nich. Jeden prosty strzał może chronić zdrowie Twojego pupila w godzinach popołudniowych. Nie bierze wiele leków doustnych lub jakąkolwiek walkę między Ciebie i Twojego kota.
Artykuł dzięki: