butwkocie.pl

butwkocie.pl

Dzialanie pasozytow na koty

Dzialanie pasozytow na koty

Jeśli kiedykolwiek miał kota, są szanse, że miałeś run-in z roztoczy ucha. Te małe pasożyty są ledwo widoczne bez lupy. Jednak ilość nieszczęścia mogą spowodować, że kotka jest nieproporcjonalna do ich wielkości.

Te Żyjątka żyją w tunelach są wprowadzane w Kitty ucha. Jeśli brzmi to niewygodne, to jest. Intensywny świąd może spowodować jej zarysowanie nieustannie w uszach lub potrząsnąć głową tak mocno potrafi pękać naczynia krwionośne w jej nausznikami.

Dzialanie pasozytow na koty

W tym przypadku, krew szybko wypełniają przestrzenie w klapy ucha, powodując obrzęk i silny ból. To nazywa się krwiak. To wymaga natychmiastowej uwagi weterynarii, aby go opróżnić i zapobiec stałe ucho „kalafior” dla swojego kociego przyjaciela. Pasożyty te stymulują także gruczoły woskowe produkujących Twojego kudłatego przyjaciela ucha, co prowadzi do nagromadzenia ciemnego wosku, który wygląda jak fusy. To powoduje, że więcej świądu i choroby zapalne, które mogą prowadzić do infekcji ucha.

Dzialanie pasozytow na koty

Nie wszystkie koty reagują na roztocza ucha w taki sam sposób. Niektóre koty mogą mieć wiele z tych błędów, ale nigdy nie wiem. Inni wydają się być nadwrażliwe na roztocza śliny, więc obecność tylko kilka owadów może prowadzić te nieszczęśliwe osoby szalone. Ale ostatecznie wszystkie kotki, w tym nadwrażliwość te wydają się przyczyniać się do odporności na roztoczy, tak, że nie przeszkadza im bardzo.

To wyjaśniałoby, dlaczego kocięta reagują tak intensywnie do tych błędów, a ich matka nie przeszkadza im wcale, mimo że je ma i prawdopodobnie przekazał je do swoich dzieci. Nie lekceważ tego, jak szybko te błędy może przenosić się z jednego zwierzęcia na drugie. Mogą być małe, ale nie ominąć. Są niezwykle zaraźliwa, więc jeśli mieszkasz w gospodarstwie domowym z kilku zwierząt, należy traktować całą rodzinę kotek.

Artykuł dzięki: